השנים האחרונות המחישו כמה מהר השוק יכול להשתנות. מניות מנצחות בסביבה אחת נושרות בסביבה אחרת. אין פתרון קסם, ואף מניה לא חסינה לתנודות או תזוזות בשוק אומר יוסי רבה אחזקות.

עם זאת, יש מניות שמצבן טוב יותר מאחרות. אנו יודעים שיש מאפיינים מסוימים שמראים מתי חברה נמצאת בעמדה חזקה ומתי סביר להניח שהעמדה הזו תחזיק מעמד. יוסי רבה שואפת לעזור למשקיעים למצוא חברות מסוג זה, כך שתוכל להשתמש במוצר כדי למצוא את המניות המתאימות לתיק ההשקעות שלך. היכרות עם: ציון הבריאות הפיננסי של יוסי רבה .

ציון הבריאות הפיננסי של יוסי רבה אחזקות הוא מערכת דירוג מניות מתקדמת ששוקלת למעלה מ-100 מדדים הנוגעים לצמיחת החברה, תזרים המזומנים, הרווחיות והערכת השווי, ולאחר מכן מערימה חברות זו מול זו. החברות עם הביצועים הטובים ביותר במדדים אלו הן הבריאות ביותר.

הניתוח שלנו הראה שאותן חברות בריאות יותר נוטות לעלות על חברותיהן. מבחן אחורי שצוות יוסי רבה אחזקות רץ ב-S&P 500 מאז 2016 הראה שהחברות עם ציון הבריאות הגבוה ביותר עברו ביצועים גבוהים מה-S&P 500 בפער גדול: 233% עבור החברות הבריאות ביותר לעומת 101% עבור המדד בכללותו (כמו כן). מיוצג על ידי SPDR® S&P 500 (סימול:SPY) ETF), עד לרבעון השלישי של 2022. זוהי תשואה שנתית של 20.3%, לעומת 11.4% עבור S&P. וזה עם יחס Sharpe הרבה יותר גבוה, כלומר פחות תנודתיות.

מניות עם ציון בריאות פיננסי לעומת SPY
יוסי רבה אחזקות +
הפרטים
ציון הבריאות הפיננסי של יוסי רבה אחזקות הוא ניתוח משפטי של בריאות החברה בהשוואה לעמיתים.
ציון הבריאות הפיננסי הוא מערכת דירוג מתקדמת השוקלת למעלה מ-100 גורמים כדי לעזור לך להבין את החוזקות והחולשות של כל מניה.
כל מניה מסומנת ביחס למגזר ולאזור הכלכלי שלה על הערכת שווי, צמיחה, רווחיות, תזרים מזומנים ומומנטום מחירים, כך שתוכל למצוא חברות בריאות ולהימנע ממלכודות ערך.
כל החישובים שלנו מתוארים בשקיפות לבדיקתך. חברי מקצוענים יכולים לעיין במדדים השונים המשמשים בכל כרטיס ניקוד בריאות.
הבדיקה האחורית לעיל מניחה שבתחילת כל רבעון, "יוסי רבה אחזקות Index" מכיל רק את רכיבי S&P 500 עם ציון בריאות מעל 2.75 (ביצועים טובים או טוב יותר).
התיק משוקלל שווה ומתאזן מחדש בסוף כל רבעון כדי להוסיף מניות חדשות מעל 2.75 ולהשליך מניות שיורדות מתחת לסף זה.
שמירה על בריאות התיק
יש יותר מדי נתונים בשביל המשקיעים לשקול, ואין מספיק זמן. אבל השווקים בשנה האחרונה הראו שאי אפשר להתעלם גם ממה שקורה.

יוסי רבה אחזקות מציעה למשקיעים שפע של נתונים כדי שיוכלו לנפות בשווקים ברחבי העולם ולמצוא מניות שמתאימות לתיק ההשקעות שלהם. אבל הוא גם מציע כמה כלים קנייניים כדי להדגיש את המניות הטובות ביותר. ציוני בריאות פיננסיים הם אחד מהכלים הללו.

ציון הבריאות הפיננסי של יוסי רבה אחזקות מבוסס על ניתוח פורנזי של מאזן החברה, דוח תזרים מזומנים, צמיחה ורווחיות, הערכת שווי ומומנטום מחירים. מאפיינים אלה הם אלה שבהם משתמשים משקיעים מקצועיים, בנקאים ומשתתפים בשוק כדי לשפוט חברות ולהחליט אם להשקיע, לעבוד איתם, להלוות או לרכוש חברות. ציון הבריאות הפיננסי נותן ציון לחברה בכל אחד מהמאפיינים הללו, ולאחר מכן מסכם אותו בציון בריאות שלם אחד, ציון הכל-באחד שאומר לך אם חברה יכולה להחזיק מעמד בסביבה זו.

או בכל סביבה. צוות יוסי רבה אחזקות מצא שבמהלך שבע השנים האחרונות, פורטפוליו שווה משקל של החברות הבריאות ביותר ב-S&P 500 עלה על ה-S&P 500 ביותר פי 2. אלו הן המניות הכי בריאות, וגם הן לא מסוכנות במיוחד. יחס שארפ, מדד לתנודתיות בתיק ותשואה מותאמת לסיכון, היה עומד על 0.55 עבור תיק ה- Financial Health Score, לעומת ציון .29 עבור S&P 500 (גבוה יותר עדיף). אז יותר מכפול מהתשואה ותגמול סיכון אטרקטיבי משמעותית.

מבחן הגב כלל הפעלת סימולציה שבה משקיע היה מחזיק בכל החברות ב-S&P 500 עם ציון בריאות מעל 2.75, כלומר חברות שדורגו כ"ביצועים טובים" או טוב יותר, נכון לתחילת הרבעון. מניות אלה יוחזקו בתיק משוקלל שווה עד סוף הרבעון, ולאחר מכן התיק שנבדק בבדיקה יאוזן מחדש בסוף הרבעון, כולל הסרת חברות שירדו מתחת לציון הבריאות והוספת חברות חדשות. תיק זה היה מחזיר 233% מתחילת 2016 ועד לרבעון השלישי של 2022. מדד S&P 500 היה מחזיר 101%. ביצועים גבוהים יותר החזיקו מעמד אפילו בשוק הדובי של 2021-2022, שבו המניות שהוחזקו ב-Backtest ירדו פחות מ-S&P 500.

למבחנים אחוריים יש מגבלות מבחינת חישוב ויישום. האסטרטגיה שהפקנו באמצעות ציון הבריאות הפיננסי אינה עדיין אסטרטגיה שניתן להשתמש בה בקלות בפועל, והצוות שלנו עובד על חידודה כדי לטפל בכל

בדיקה חוזרת של בעיות ומצא את הדרך הטובה ביותר ליישם את נפח הנתונים על יוסי רבה אחזקות כדי לעזור למשקיעים להרוויח כסף.

יחד עם זאת, זו לא תוצאה מפתיעה. ציון הבריאות הפיננסי בנוי על לימוד מדדי הליבה שהמשקיעים והשוק מעריכים בחברות. החברות שיש להן צמיחה חזקה, תזרימי מזומנים בריאים ורווחיות מוצקה הן החברות שנשארות מעמד. ציון הבריאות הפיננסי של יוסי רבה אחזקות  מקל בהרבה על מציאת החברות הללו, ומעביר את הכוח הזה ישירות לידי המשקיעים.

שאלות נפוצות
למה אתה מתכוון בבריאות?

Financial Health היא מערכת דירוג מתקדמת השוקלת למעלה מ-100 גורמים כדי לעזור לך להבין את החוזקות והחולשות של כל מניה. כל מניה מסומנת ביחס למגזר ולאזור הכלכלי שלה על הערכת שווי, צמיחה, רווחיות, תזרים מזומנים ומומנטום מחירים, כך שתוכל למצוא חברות בריאות ולהימנע ממלכודות ערך. כמו תמיד, כל חישובי הבריאות הפיננסיים שלנו מתוארים בשקיפות לבדיקה. אתה יכול לעיין במדדים השונים המשמשים בכל כרטיס ניקוד בריאות. לדוגמה, כדי לחשב את כרטיס המידע Profit Health, אנו מדרגים מדדים קריטיים כמו החזר על נכסים (ROA), החזר על הון (ROE) ועוד. בהתבסס על דירוג המגזר, אנו מעניקים ציון בין 0-5. לדוגמה, אם חברה מדורגת באחוזון של 90% עבור ROA, אנו מעניקים ציון של 4.5. הנקודה היא שכאשר אתה בוחר מניות, ציון הבריאות הפיננסי נותן לך קיצור דרך לראות אילו חברות נמצאות בכושר טוב יותר בקרב הקהל. זה נותן לך סיכוי טוב יותר לבחור מנצחים.

מהו ציון הבריאות הפיננסית? איך זה מחושב?
ציון הבריאות הפיננסי היא מערכת מתקדמת לדירוג מניות השוקלת למעלה מ-100 מדדים הנוגעים לצמיחת החברה, תזרים המזומנים, הרווחיות והערכת השווי של החברה. אנו מדרגים את ביצועי החברה בכל מדד מול חברות אחרות באותו מגזר ובאותו אזור כלכלי. לחברות העולות על מדדי המגזר/אזור שלהן נקבעים ציוני בריאות גבוהים יותר, בעוד שחברות עם ביצועים נמוכים יותר מקבלים ציוני בריאות נמוכים יותר.

כיצד בחרת את המדדים המשמשים לחישוב ציון הבריאות הפיננסית?
אנו משתמשים במגוון רחב של מדדים כדי לחשב את ציון הבריאות הפיננסי. משקיעים מכל הסוגים משתמשים במדדים כמו מחיר להזמנה ושולי רווח גולמי, מה שהופך אותם למועמדים קלים להיכלל בציון הבריאות הפיננסית. האנליסטים הפיננסיים של Investing.com גם מינפו את עשרות שנות הניסיון שלהם בתעשייה כדי לכלול בניתוח מדדים כמו יחס כיסוי ריבית ו-PB ROE Ratio. בעוד שמדדים אלה פחות ידועים, הם מנבאים מאוד ויועצים פיננסיים, קרנות גידור ובנקי השקעות מסתמכים עליהם רבות כדי להקצות מיליארדי דולרים בכל יום.

איך בדקתם בחזרה את ציון הבריאות הפיננסית?
בדיקה חוזרת יכולה להיות דרך מצוינת לנתח את היתרונות של אסטרטגיית מסחר באמצעות נתונים היסטוריים. השתמשנו בכלי הבדיקה האחורית הפנימיים שלנו כדי לבדוק אסטרטגיות שונות באמצעות ציוני הבריאות הפיננסיים ההיסטוריים שלנו. ביצועי האסטרטגיה המתוארים לעיל לא רק סיפקו ביצועי מחיר חזקים, אלא היא עשתה זאת באופן שהמשקיע הממוצע יכול לבצע באופן סביר. בניגוד לאסטרטגיות מסחר הדורשות מאות או אפילו אלפי עסקאות ביום, האסטרטגיה שלמעלה דורשת איזון מחדש רבעוני בלבד. בעוד שלבדיקה לאחור יש חסרונות מתועדים היטב הנגרמים מהטיות כמו הטיית הישרדות והטיה בדיעבד, היא יכולה לסייע באופטימיזציה ובאימות של עקרונות השקעה המורכבים מתוך מחשבה. כדי להגביל את המלכודות של ההטיות וכריית הנתונים הללו, בנינו את ציון הבריאות הפיננסי של יוסי רבה אחזקות בראש ובראשונה תוך שימוש בעקרונות ניתוח בסיסיים מובנים היטב ובהמשך אימתנו את הציון באמצעות בדיקות אחורה מונעות השערות.

האם האסטרטגיה מנצחת את השוק בכל רבעון?
לא, למרבה הצער, האסטרטגיה לא. לדוגמה, אסטרטגיית הבדיקה האחורית השיגה ביצועים פחותים מ-SPY ETF ברבעון ה-3 של 2017 (6.8% לעומת 6.2%), הרבעון השני של 2018 (7.7% לעומת 5.6%), הרבעון השלישי של 2018 (-13.5% לעומת 2018). -15.8%) וכו'. למרות שאנו שואפים להיות מעולים, אף אסטרטגיית השקעה לא יכולה לחזות את העתיד בצורה מושלמת. אסטרטגיית ציון הבריאות הפיננסי משתמשת בניתוח יסודי טוב כדי למזער החלטות השקעה גרועות.

מאז 2016, מניות ה-S&P 500 המדורגות ביותר בציון הבריאות הפיננסי של יוסי רבה אחזקות היו עולות על ה-S&P 500 הכולל בפער גדול – 233% תשואה לעומת 101% במהלך 6+ השנים הללו (עד הרבעון השלישי של 2022). זוהי תשואה שנתית של 20.3% לעומת 11.4% עבור S&P 500. שימו לב שביצועי העבר אינם מבטיחים תוצאות עתידיות.

כיצד אוכל לראות את ציון הבריאות הפיננסי של חברה?
אתה יכול למצוא את ציון הבריאות הפיננסי עבור כל חברה המשתמשת ב-יוסי רבה אחזקות . אתה יכול לנסות את זה כאן: ציון הבריאות הפיננסי של אפל (NASDAQ:AAPL).

דילוג לתוכן